قیمت ناودانی

ناودانی چیست؟

ناودانی پروفیلی است با مقطع فولادی که از نورد بیلت هایی از جنس فولاد کربنی ساخته شده و شکل سطح مقطع آن از یک جان افقی و و دو بال عمودی به شکل حرف U انگلیسی تشکیل شده است

این پروفیل در گروه پروفیل های باز قرار می گیرد.

از این پروفیل در مصارف صنعتی و ساختمانی بسیار استفاده می شود.

ناودانی‌های ساخته شده ۳حالت دارند:

پرسی ، که به وسیله پرس شکل مورد نظر را به آن می دهند.

کاربرد ناودانی :

شکل ظاهری ناودانی‌ها موجب شده که برای پروژه های ساختمانی ساختار برتر محسوب شوند، و این محصول برای قاب و پایه های بکار برده شده در ماشین آلات ، اسکلت کامیون ، چارچوب ، ترمیم بناهای معماری ، تشکیلات دریایی ، ساختمان ، تجهیزات ساخت و ساز و غیره بسیار مناسب می باشد.

استانداردهای ناودانی :

براساس کاربرد ناودانی به انواع ” C ” و ” U ” تقسیم بندی می شوند.به همین دلیل دو استاندارد ابعادی UPE و UPN وجود دارد. UPE برای نوع C با بالهای موازی بکار برده می شود وUPN برای نوع U با بالهای مخروطی بکار برده می شود.

بعضی استاندارد ناودانی‌ها در کشورهای متفاوت به شرح زیر است:

UNP و UPE ناودانی اروپایی DIN-1026

استاندارد فرانسه NF A 45-255

استاندارد ناودانی مقاوم به خوردگی  DIN EN ISO 12944-3

که از کاربرد این نوع ناودانی‌ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بصورت تکی و یا جفت در باد بندها
  • به شکل تکی و دوبل در تیرها
  • به شکل جفت و به صورت قوطی در ستون ها
  • به شکل جفت در  ساخت خرپا

انواع ناودانی

ساده ناودانی صنعتی و ساختمانی که از ورق گرم ساخته می شود و ممکن است براساس نیاز به صورت گرم یا سرد گالوانیزه گردد.این نوع در سایزهای ۸،۱۰،۱۲،۱۴،۱۶ ساخته می شود. ارتفاع این نوع از۳۰ میلی متر شروع می شود و تا۴۰۰ میلی متر ادامه دارد و متغییر است و اکثراً برای ساخت پل های باربر و موارد دیگر بکار برده می شود.

مشبک این ناودانی از ورق گرم گالوانیزه شده به صورت سرد یا گرم ساخته می شود ودر مصارف متفاوتی کاربرد دارند این نوع درمصارفی همچون تولید قفسه های فولادی مستحکم ، ساختمان های سبک فولادی ، نصب سنگ بصورت خشک و… استفاده می شود.